DERMAROLLER ile TRANSDERMAL GEÇİŞİN ARTTIRILMASI

Cilde uygulanan topikal ürünlerin, Dermal Roller ile kombine kullanılarak açılan mikro kanalların içlerinden, normal bir uygulamaya göre 40 kat daha fazla derinin alt tabakalarına gönderilmesi işlemidir.

 

 

Cilde uygulanan ürünler derinin yalnızca üst tabakasına (epidermis) etki eder, cilt sorunları ise genellikle daha alt katmandan (dermis tabakası) kaynaklanır. Cilt geçirgenliğinin en fazla %3 oranında olması nedeniyle cilde topikal uygulanılan krem, serum, losyon vb ürünler istenilen etkiyi verememektedir. Dermal Roller ile bu mikro kanallar sayesinde çok daha hızlı ve 40 kattan yüksek miktarda emilim sağlanarak, ürünün etkinliğini maksimum seviyeye ulaştırır.

 

Uygulama öncesinde istenirse cilt lokal anestezik bir kremle uyuşturulabilir diğer taraftan uygulama sonrasında mutlaka antiseptik solüsyonla temizlenmelidir.

indir

Hedef bölge Dermaroller ile en az 4 en fazla 10 kez yıldız formunda taranmalıdır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1cm² alanda 250 ila 400 arasında mikro kanal açılmış olur. Bu kanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmaz. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yöntemin ardından mikro kanallar, yaklaşık 10 – 15 dakika içinde hiçbir iz bırakmadan deri elastikiyeti ile kendiliğinden kapanır. Dermal terapi işleminden sonra güneşyanığına benzeyen eritemi (kızarıklık) oluşabilir. Bu kızarıklık birkaç saat ile bir gün arasında kendiliğinden geçer.

 

Transdermal geçisin arttırılması amacıyla haftada 1 kez Dermal Roller ile Dermal terapi uygulamak yeterlidir.