Dengesiz beslenmeden, hormonal değişimlere kadar birçok nedeni olan selülitin tedavisinde etkili bir yöntem olan Le – Prus uygulaması birkaç basamaktan oluşur. Öncelikle kişinin el ve ayaklarına takılan elektrotlar yardımı ile vücuttaki problem bilgisayar ile tespit edilir ve bu sayede izlenecek program belirlenir. Bünyesinde barındırdığı ultrason yardımı ile vücudumuzun formunu bozan yağ birikimlerini tespit ederek, yüksek frekanslı ses dalgalarıyla parçalar. Parçalanan yağların vücutta yakılıp, enerji olarak kullanılmasını sağlar. Uygulanan ses frekansı, yağların molekül yapısındaki frekansı kuşatarak, yağın parçalanmasına neden olur. Derin masaj özelliği ile de çeşitli faz ve dirençte vakum gücü yaratarak,alt tabakalarda yer etmiş selülit noktalarını, yağ kütlelerini önce yumuşatır sonra parçalar ve dokuyu sıkılaştırır. Uygulamada, vücutta biriken ödemin atılması için 15 dakikalık lenf dolaşım uygulanır.

 

Şu amaçlarla kullanılabilir;

Estetik amaçlı:Kontürleri düzgünleştirmek (selüliti olan zayıf kadınlar),
Gevşeyen ciltleri toparlamak ve plastik cerrahi sonrası (liposuction)lenf direnajını arttırmak için,
Ödem çözülmesini kolaylaştırmak, lokalize yağ birikiminde incelme sağlamak için
Vücut kontürlerinin yeniden kazandırılması, gevşek cildin gerilmesi, cilt bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılan farklı program ve başlıklarla etkili çözümler sunacaktır..
Seanslar kırk beş dakika sürmektedir ve önerilen seans sayısı 15 ila 20 seans arasındadır. Bu kürlerin sonunda ulaşacağınız sonuç sizler için tatmin edici olacaktır.