Kaşlar, yüz ve göz şekline göre alınırsa sonuç mükemmel olur.

Kuşkusuz sürme, kalem, göz farı ve eye-liner oyunlarıyla göz şeklini değiştirebiliriz. Fakat en çok kaşlarınızın şekli gözlerin çekiciliğinde büyük rol oynar. Badem gibi gözleriniz olsa bil yanlış alınmış bir kaş modeliyle gözleriniz geri planda kalır.

Kaş, sadece göz yapısını farklı göstermekle kalmaz, yüz ifadesini de değiştirir. Bazı kaş şekilleri sizi olduğunuzdan daha olgun gösterir, yüzünüze sert ifade verir. Bu hataya düşmemek için size birkaç tavsiyede bulunabilirim.

* Önce kaşlarınızın yüzünüzle ve göz yapınızla uyumlu olup olmadığını anlayın. Bir kalemi burun kanadından alına doğru dik olarak yerleştirin. Böylece kaşların normal başlama noktasını görmüş oluruz. Burun kanadından yukarı doğru tutulan kalemin kaş kenarına gelen noktası kaşın başlama noktası olması gerekiyor.

unnamed

* Tekrar kalemi burun kanadına yerleştirin ve gözün dış kenarına doğru eğin. Böylece kaşınızın normal olarak bitmesi gereken noktayı bulmuş olacaksınız. Yine içlere uyguladığınız gibi fazla tüyler alınmalı. Eğer kaş, kalem hattının iç kısmında kalıyorsa bu kez ucu gözün yapısına göre kalem yardımıyla uzatın. Göz yapınız düşükse kaş ucunu biraz yukarı kaldırabilirsiniz

* Ortası çok kapalı kaşlar sizi sert bakışlı gösterebilir. Kaşın arasını gereğinden fazla açıksa bu kez de burun çok fazla ön plana çıkmış olur. Bu detaylar küçük gibi görünür, ama yüzde olumsuz sonuçlar doğurur.